تبلیغات


به تیمت امتیاز بده دریافت کد

برنامه نویسان کوثر - راز حجاب
راز حجاب , اهمیت حجاب , آخر الزمان , نامه دختر چادری , سختی حجاب , علت حجاب , دلیل حجاب , محاسن حجاب , معایب حجاب , حجاب از دیدگاه امام , 

راز حجاب

نامه یک دختر چادری به رؤسای صدا و سیما
باسلام.

میدانم آنقدر سرتان شلوغ است که وقت خواندن نامه های پر درد من یا دختران هم درد مرا ندارید. برای همین حرف آخرم را اول میزنم: آقایان رئیس، تقاضا دارم دیگر در فکر ساختن فیلم و سریال جهت پاسداشت مقام چادر نباشید. ارزش چادر را به اندازه کافی در "تا ثریا" و "راستش را بگو" نمایش دادید.

سینما به اندازه کافی چادر را تخریب میکند. اگر نمیتوانید جلوی این تخریب را بگیرید، لااقل یاری شان نکنید و هیزم در آتششان نریزید.

 چادر یعنی دینداری. چادر یعنی حیا. چادر یعنی سادگی. چادر یعنی پوشش. چادر یعنی "چادر".

چادر نه مثل "چادر بر سر ثریا" عامل بدبختی و عقب ماندگی زن است و نه مثل "چادر بر سر راستگوها" مجوزی برای آرایش و بگو بخند با نامحرم! آخر خودتان قضاوت کنید، 
آیا این چادر است که بازیگران راستش را بگو بر سر نهاده اند یا به قول بعضیها شنل زورو!!

نماد یک خانم چادری، خانمی است متدین، دیندار و با حیا نه ثریای نزول خور و نه چادریهای آرایش کرده راستگو با آن روابط بیجای گسترده شان!!

راستش را بگو چه چیز را میخواست نشان دهد؟ میخواست بگوید، دختران چادری هم میتوانند اُمّل نباشند! میتوانند درعین چادری بودن آرایش کنند و با پسران روابط صمیمی داشته باشند؟؟!

اُمّل بودن این است که قدر گوهری مثل چادر را ندانی... ندانی که چادر عامل سرفرازی توست... ندانی که اگر چادر بر سرگذاشتی باید محکمتر از قبل با نامحرم برخورد کنی... ندانی که چادر را برای چه برسر گذاشته ای...

آری، چادر تاج بندگی ما و نمادی از دینداری ماست. اینها شعار نیست... اینها حقیقت چادر در ذهن چادریهای واقعی است.

درمورد سریال "کلاه پهلوی" که در این چند قسمت اول سوهان روح من و هم دردان من شده نیز درددل بسیار است.

 شاید برای آن باید، طوماری بنویسیم! این همه بدلباسی، آرایش، روابط و... را در یک سریال جمع کرده اید که چه چیز را نشان مردم دهید؟! مجوز این همه بدحجابی و بی اخلاقی، نشان دادن کشف حجاب در زمان رضاشاه است؟!!


در پاسخ به کسانی که بحث « سختی حجاب » برای خانوم ها رو مطرح میکنند!

تحمل سختی و مشقت جزئی از جریان زندگی هر انسانی است. (نابرده رنج، گنج میسر نمی شود). اگر رعایت حجاب دارای سختی هایی باشه انجام واجباتی نظیر نماز، روزه ،حج، جهاد و ... هم راحت و آسان نیست هر کدام سختی هایی به همراه خودش داره.
آیا از خواب ناز سحرگاه برخاستن ، وضو گرفتن و نماز خواندن رنج و سختی نداره؟  آیا در گرمای طاقت فرسای تابستان روزه گرفتن و تشنگی، گرسنگی رو تحمل کردن خستگی و زحمت نداره؟
در مورد حجاب هم تحمل این زحمت و سختی در مقابل آثار و برکاتی که خداوند قرار داده و از همه مهمتر خوشنودی خدا و پیامبر (ص) و ائمه اطهار(ع) بسیار ناچیز و چه بسا شیرن و گواراست.
این رو هم نباید فراموش کرد کسانی که از حجاب گریزانند و عواقب بدی که در اثر بی حجابی و انحرافات اخلاقی دچار میشند و موحب از هم پاشیدن کانون خانواده و... میشه بسیار فراتر از سختی های ظاهری حجاب است. و از این بالاتر رنج و عذاب الهی در جهنم، اصلا قابل مقایسه با این زحمات نیست.
در رابطه با این بحث، آیه 216 سوره بقره خداوند می فرماید : (عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم و الله یعلم و انتم لا تعلمون)؛ " چه بسا چیزی را دوست نداشته باشید، حال آنکه خیر شما در آن است؛ و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است و خدا می داند و شما نمی دانید" 


رعایت حجاب همانند سایر واجبات یک تکلیف است

همچنان که انجام واجباتی نظیر نماز و روزه و... بر هر مسلمانی واجبه ، رعایت حجاب هم با واجبات دیگر فرقی ندارد.
هر شخصی پس از پذیرفتن اسلام باید به اصول ، فروع و تکالیف آن عمل کرده و به آن پایبند باشه. به تعبیر دیگه اقتضای ایمان آوردن به اسلام مقید بودن به انجام واجبات و ترک محرمات است. 
حجاب هم یکی از دستورهای دینی است که خانوم ها موظف به رعایت آن بوده و بی توجهی به آن مستوجب عقاب الهی می گردد.
همچنین آقایان لازم است لباس مناسبی که منافات با شئونات اسلامی و انسانی نداشته باشد را انتخاب نمایند
در یک جامعه اسلامی بد حجابی یا بی حجابی یک ناهنجاری شناخته میشه، حتی یک غیر مسلمان که در مملکت اسلامی سکونت دارد بایستی شئونات جامعه اسلامی رو حفظ کند.
 جایگاه حجاب از دیدگاه امام خمینی (ره)

مقام زن مقام والاست؛ عالى رتبه هستند، ما مى خواهیم زن به مقام والاى انسانیَّت خودش باشد نه ملعبه (بازیچه) در دست مردها باشد، در دست اراذل باشد.
 زن ها گمان نكنند كه این مقام زن است كه باید «بزك» كرده بیرون بروند، با سرِ باز و لخت بیرون بروند! این مقام زن نیست؛ این «عروسك بازى»  است نه زن. زن باید شجاع باشد، زن باید در مقدَّرات مملكت دخالت كند. زن آدم ساز است
 زن «مربِّى» جامعه است. 
صحیفه امام،  ج 6، ص 301 - 300
 
جایگاه  حجاب  ازدیدگاه امام خامنه ای (مدّ ظله العالی)                        
به نظر ما، بحث هایی که در باب «پوشش زن» می شود، بحث های خوبی است که انجام می گیرد، منتهی باید توجه کنید که هیچ بحثی در این زمینه های مربوط به «پوشش زن» از هجوم تبلیغاتی غرب متأثر نباشد، اگر متأثر آز آن شد، خراب خواهد شد.
مثلاً بیاییم با خودمان فكر كنیم كه «حجاب» داشته باشیم،اما «چادر» نباشد این فكر غلطی است نه اینكه من بخواهم بگویم
«چادر»، نوع منحصر است، نه، من می گویم: «چادر» بهترین نوع «حجاب» است؛ یك نشانة ملی ماست. هیچ اشكالی هم ندارد،هیچ منافاتی با هیچ نوع تحركی هم در زن ندارد.
اگر واقعاً بنای تحرك و كار اجتماعی و كار سیاسی و كار فكری باشد، لباس رسمی زن می تواند «چادر» باشد وهمان طور كه عرض كردم «چادر» بهترین نوع «حجاب» است
 البته می توان «محجّبه» بود و «چادر» هم نداشت؛ منتهی همینجا هم بایستی آن مرز را پیدا كرد. بعضی ها از «چادر» فرار می كنند، به خاطر این كه هجوم تبلیغاتی غرب دامنگیرشان نشود؛ منتهی از «چادر» كه فرارمی كنند،
به آن «حجاب واقعی» بدون چادر هم رونمی آورند؛چون آن را هم غرب مورد تهاجم قرار می دهد! شما خیال كرده اید؛ كه اگر ما «چادر» را كنار گذاشتیم،
فرضاً آن «مقنعة» كذایی و آن لباس های« وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ» و همان هایی را كه در قرآن هست، درست كردیم،دست از سر ما بر می دارند؟ نه،آنها به این چیزها قانع نیستند؛ آنها می خواهند؛همان فرهنگ منحوس خودشان عیناً اینجا عمل بشود؛مثل زمان شاه كه عمل می شد.
«بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای فرهنگی،اجتماعی زنان؛جمعی از زنان پزشك متخصص و مسئولان اولین كنگره حجاب اسلامی به مناسبت میلاد حضرت فاطمة (س) ۰۴/۱۰/۱۳۷۰»حجاب آقایان

درسته که طبق دستور اکید دین مبین اسلام شرعا رعایت حجاب از جانب خانوم ها واجب است. اما برآقایون هم واجب است که پوششی مناسب داشته باشند. همانطور که بی حجابی جنس مونث موجب فضایی محرک و گناه آلود در جامعه میشه ، پوشش نامناسب جنس مذکر هم به طبع خود اثرات منفی خودش رو بجا خواهد گذاشت.  
جوانانی در مکان های عمومی مشاهده می شوند با پوششی نامناسب، که نه تنها هیچ سنخیتی با تمدن و فرهنگ چند هزار ساله و اصیل ایرانی نداشته بلکه با دین اسلام هم منافات دارد!. پوشیدن لباس همانند غیر مسلمان رو اسلام جایز نمیداند. توجه داشته باشیم که معنای حجاب فقط پوشش نیست بلکه بایستی در رفتار و گفتار هم حجاب رعایت شود.
هرزمان که بعضی از آقایون رو در جامعه مشاهده می کنیم که همانند خانوم ها خودآرایی کرده اند! همانند خانوم ها ابرو برداشته اند! گویا  فاقد صفات مردانه هستند! بی درنگ یاد این جمله حجة الاسلام دانشمند میفتیم که با کنایه به این دسته از آقایون میگه زنده باد خروس!!!
چرا باید جوانان ایرانی از کشورهایی تقلید کنند که نسبت به کشورمون نه فرهنگی دارند و نه قدمت
 راستی چرا ما با مطالعه و شنیدن احادیث تکان دهنده مربوط به آخر الزمان (زمان نزدیک به ظهور امام زمان "عج" ) اینقدر غافل هستیم؟!؟! چرا عبرت نمیگیریم؟!؟! در حالی که همگی در دوره آخر الزمان قرار داریم!!! همه مسلمانیم و از محبان اهل بیت، پس کوتاهی و بی توجهی چه معنی دارد؟؟؟!!!
دو روایت مهم که بی ارتباط با موضوع بحث نیست :
حضرت محمد (صل الله علیه و آله) می فرماید : به زودی روزگاری می رسد که در آن مردمان غذاهای رنگارنگ می خورند و بر مرکب ها سوار شده و خود را مانند زنان می آرایند. زنان نیز با آرایش و زینت به جلوه گری و خودنمایی می پردازند ، آنها منافقان امت اسلام در آخر الزمان هستند...                      (کنز العمال، ج 15، ص 323)
امام علی (علیه السلام) می فرماید : مسلمانان در صورتی عاقبت به خیر می شوند که لباس بیگانگان و کفار را نپوشند و غذاهای آنان رو نخورند؛ اگر چنین شود خداوند آنان را ذلیل خواهد کرد.            (وسایل الشیعه، ج1، ص283)اگر ادعای مسلمانی میکنی گوش بدار!!!

حضرت محمد (صل الله علیه و آله) فرموده اند : زنانی که در عین پوشیدگی برهنه اند؛ کجراهه می روند و دیگران را نیز به انحراف می کشانند؛ سرهایشان همچون کوهان شتر فرو هشته است، اینان به بهشت نمی روند و حتی بوی آن را نیز استشمام نخواهند کرد.  (میزان الحکمه ، ج2 ، ص 994)
حضرت علی (علیه السلام) می فرماید : در آخر الزمان، که از بدترین زمان ها است، زنانی هستند که در حالی که پوشش دارند ولی برهنه اند. (لباس نازک و بدن نما می پوشند) و با خودآرایی از خانه بیرون می آیند آنها از دین خارج شده و در فتنه ها داخل گشته اند. به شهوات تمایل داشته، به سوی لذات نفسانی می شتابند و حرام های الهی را حلال می شمرند، اینان در دوزخ به عذاب الهی گرفتار خواهند شد.  (وسایل الشیعه، ج 14 ، ص 19)
حضرت محمد (صل الله علیه و آله) می فرماید : نفرین خدا بر مردی که لباس و (آرایش) زنانه داشته باشد و لعنت خدا بر زنی که به لباس و (آرایش) مردانه در آید.  (کنز العمال، ج15، ص323)
در اینجا لازمه بگم متاسفم برای آقا پسرهایی که همانند خانوم ها ابرو برداشته و آرایش میکنند اینها به نظر بنده به لحاظ ظاهری مرد هستند ولی از لحاظ  روانی دوست دارند زن باشند. و همچنین دختر خانوما (بلعکس)... بد زمانه ای شده!!! خدا به فریادمان برسد.حدیث شریف معراجیه

(اگر چشم هایمان را باز کنیم  این روایت خیلی تکان دهنده است)
 
امیرالمومنین علی (علیه السلام) می فرماید :
روزی من و فاطمه به محضر پیامبر (صل الله و علیه و آله) رسیدیم، ایشان را گریان و محزون دیدیم. سوال کردیم یا رسول الله چرا محزون و گریانید؟! فرمود :
در سفر معراج زنانی از امتم را در عذابی وحشتناک دیدم. مشاهده و یادآوری آن صحنه برایم ناگوار و متأثر کننده است؛ زنی را دیدم که به موهایش آویزان شده بود و مغز سرش می جوشید؛ جرم او این بود که در دنیا موهای سرش را از نامحرمان نمی پوشانید.
زنی دیگر گوشت بدن خود را می خورد و دیگری بدن خود را با قیچی های آتشین قطعه قطعه می نمود. جرم آنها این بود که در برابر نامحرمان آرایش کرده و زینت خود را برای نامحرمان آشکار نموده و به جلوه گری می پرداختند و...  (بحار الانوار، ج8، ص 309)
 در این باره چه بگویم که همه و همه شاهد وضع بسیار بد و زننده حجاب در جامعه امروزمون هستیم انگار خیلی ها فراموششان شده که قیامتی در کار است...!!! فقط قدری تامل میخواد که متاسفانه یه سری خودشون رو زدن به بی خیالی!
اگر یادمون رفته لازمه عرض کنم که مگر پیر جماران حضرت امام خمینی (ره) نفرمود نگذارید قبح گناه در جامعه ریحته شود؟
 مگر نفرمود با فساد مبارزه کنید؟ولی ما حتی امر به معروف و نهی از منکر که بر هر مسلمانی واجب است رو کنار گذاشته ایم!!! همه به سکوت قناعت کرده ایم! چرا؟!
چرا وقتی به تمدن ایران باستان و دو هزار سال قبل که رجوع میشه حیاء . عفت . حجاب و پاکدامنی مردان و زنان ایرانی بسیار نمایان است 
ولی اکنون که در دنیا با نام جمهوری اسلامی شناخته شدیم با نام انقلابی که تاثیر ملکوتیش در جوانان اروپا و خاورمیانه و آفریقا بسیار به چشم میاد چقدر زشت است که در مورد مسائل دینی و اخلاقی لغزش داشته باشیم! هنگامی که در خیابان های شهرهای ایران قدم میگذاریم افرادی رو مشاهده میکنیم که شرممان می آید که ایرانی باشند. چرا اینگونه است؟!!! چرا؟!؟!
خداوندا در ظهور مهدی فاطمه (س) تعجیل بفرما
 


چرا حجاب واجب است؟   (فلسفه حجاب)

در این پست سعی بر اینه که به طور خلاصه علت واجب بودن حجاب و تاکیدی که دین در این باره کرده پرداخته بشه.
هرگز نباید تصورمان از حجاب، زندانی شدن زن باشه چرا که خداوند حجاب رو واجب کرده تا زن ها آزادتر باشند وقتی که خانومی حجاب خود رو رعایت نکنه و جلوه گری های خودش رو از نامحرم نپوشانه قطعا محدودتر خواهد شد و نگاه مردان چشم چران و هرزه رو در پی داشته و چنین شخصی از دام افراد هوس ران در امان نیست.
درباره حجاب مثالی که میشه آورد اینه که :
صدف از مرواریدی که درون خودش داره محافظت میکنه چرا که مروارید دارای چنان ارزشی است که بدون صدف سالم نمی مانه از این رو نیاز به صدف داره و فلسفه حجاب همینه که مرواریدی چون زن را از انواع و اقسام خطرات حفظ میکنه.
وقتی در جامعه ای بی حجابی جای حجاب رو بگیره باعث تضعیف و پایمال کردن فضائلی چون حیاء، عفت و غیرت میشه. در جامعه بی حجاب شهوت رانی، هوس رانی، هرزه گری، گناه، ارتباطات نامشروع و... جای معنویت، صفا، عشق و محبت رو خواهد گرفت.
وقتی خانومی مجرد یا متاهل با وضع زننده و بدحجاب در جامعه ظاهر بشه درسته یه سری افراد هرزه رو به خودش جلب میکنه ولی هیچ کس حتی همون افراد هرزه برای چنین خانومی ارزش قائل نیستند هنگامی که خانومی محجبه باشه در نزد همگان با شخصیت خواهد بود در نزد جامعه دارای ارزش و آبروست. البته فقط حجاب کافی نبوده و به همراه حجاب عفت و وقار رو نیز باید رعایت کنه.
ما از خودمون چیزی نمیگیم بلکه دستور قرآن است که حجاب رو رعایت کنید

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در سوره احزاب- آیه ۵۹ آمده که :
«یا ایها النبی قل لازواجک و بناتک و نساء المومنین یدنین علیهن من جلابیبهن ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین و کان الله غفوار رحیما».
ای پیامبر(ص)، به همسران و دخترانت و زنان مومنان بگو: روسری‌های بلند( چادر) خود را بر خویش فرو افکنند تا شناخته نشوند و مورد آزاد قرار نگیرند (و خداوند همواره بخشنده و مهربان است.)

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دو روایت رو لازم دونستم در این پست بیارم
حضرت علی (علیه السلام) فرموده اند : کسی که  پوشش و آرایش خود را شبیه غیر مسلمان کند از ما نیست.  ( کنز العمال، ج1، ص219 )
از حضرت زهرا (سلام الله علیها) نیز روایت شده که : خداوند تقرب زن را از ناحیه حجاب و رعایت حریم محرم و نامحرم قرار داده، زن هرچه بیشتر به مسئله حجاب خود مقید باشد به خداوند نزدیکتر خواهد شد.  ( وسائل الشیعه ، ج14، ص 123 )

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 میخوام به خانوم هایی که حجاب رو رعایت نمی کنند و خود را شیعه و محب اهل بیت میدانند بگویم که در آخرت چه جوابی برای حضرت زهرا (س) دارید؟؟!! آیا جوابی دارید؟؟ وای از وقتی که دیر شده باشه وای.
خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.


تعریف معانی لغوی و شرعی حجاب

از لحاظ لغوی : به معنی پوشش و حائل بین دوچیز است
از لحاظ شرعی : در دو بعد است یک- پوشش بدن طبق محدوده شرعی    دو- جلوگیری از خودنمایی و جلوه گری در برابر نامحرم است.
ایرادی که متاسفانه در جوامع اسلامی علل خصوص کشور خودمون به وفور مشاهده میشه اینه که خیلی از خانم ها تصورشان از حجاب پوشاندن موی سرشون از نامحرمانه! اما در حجاب سایر قسمت های بدنشان کوتاهی میکنند و یا اصلا در جریان نیستند! نکته ای که اینجاست اینه که حجاب فقط پوشاندن موی سر نیست بلکه تمام اعضا و جوارحی که شرع تعیین کرده بایستی پوشش کامل داشته باشه.
مثالی میزنم : قبلش لازم می دونم این نکته رو توضیح بدم که پوشش به تنهایی به معنای حجاب نیست مثلا خانمی که مانتوی تنگ و اندامی میپوشه این اسمش رو فقط میشه گفت پوشش نه حجاب ، چون بعضی از اندام بدن نباید نمایان باشه و فلسفه چادر و یا مقنعه همین پوشاندن کامل هست خانوم هایی که این مسائل رو رعایت نمیکنند از اون ها به بد حجاب و بی حجاب یاد میشه چون حجاب واقعی پوشش کامل است.
یکی دیگه از مسائلی که در جامعه زیاد مشاهده میشه و کاملا ناپسند و گناهه و برای خانوم ها اهمیتی نداره ( آرایش ) کردنه چقدر اسلام این نکات رو گوشزد کرده چقدر به خانوم ها تاکید شده که آرایش فقط برای محرم (شوهر) اما کو گوش شنوا.
 فاجعه تر از اون اینه که خانوم هایی که مجردند آرایششون بعضا بیشتر از متاهل هاست! آیا آقایون جامعه محارم اینها هستند؟! دائما مینالیم که چرا امام زمان (ع) نمی آید یکی از دلیل های طولانی شدن ظهور همین بدحجابی و بی حجابی هاست.

                                                                                                                                                  


                                                                                                                                                                                   منبع : raze-hejab.blogfa.com


نیازمندیهای رسا برنامه نویس نرم افزار اقتصاد خانواده نرم افزار کنترل ساعات بازی رایانه ای نرم افزار مدیریت اینترنت و درایوها
برنامه نویس

نظر سنجی در باره وحدت شیعه و سنی

وحدت شیعه و سنی نظرتان راجع به وحدت شیعه و سنی را در کادر زیر درج نمائید
به تیمت امتیاز بده دریافت کد
به تیمت امتیاز بده دریافت کد