تبلیغات


به تیمت امتیاز بده دریافت کد

برنامه نویسان کوثر - حضرت فاطمه زهرا (س)
 در تاریخ تولد فاطمه (س)در بین علماى اسلام اختلاف است. ولی مشهور است كه آن حضرت در روز جمعه بیستم ماه جمادى الثانى سال پنجم بعثت تولد یافته است. 


مكان تولد حضرت زهرا (س) در شهر مكه و در خانه خدیجه اتفاق افتاد. این خانه در محله ایست كه به آن «زقاق العطارین» یعنى كوچه عطارها مى ‏گفتند . رسول خدا (ص) تا هنگام هجرت در آن خانه ساكن بودند خانه مباركى كه بارها در آن فرشته وحى بر پیامبر (ص) نازل گردید. این خانه بعدها به صورت مسجد درآمد.


 دختر محمد و خدیجه ، همسر علی بن ابی‌طالب و مادر حسن ابن علی و حسین ابن علی سه امام نخست شیعه و یکی از پنج عضو آل عبا است. او از شخصیت‌های بسیار محترم برای تمامی مسلمانان (به‌ویژه شیعیان) است.

برخلاف منابع مذهبی بسیاری که در مورد فاطمه وجود دارد، گزارش‌های خالص تاریخی زیادی در مورد زندگی او وجود ندارد. اطلاعات خالص تاریخی در مورد فاطمه بسیار اندک می‌باشند و بیشتر گزارش‌ها تنها برگ‌هایی نامهم از زندگی وی را پوشش می‌دهد. منابع اهل سنت بر روی شخصیت فاطمه، به عنوان بانوی پرهیزکار با ایمان تأکید می‌کنند . این منابع به‌خصوص در مورد فاطمه به عنوان دختر پیامبر مسلمانان زندگی زاهدانه او، و شخصیت او به عنوان الگوی تقوا تأکید دارند. وی یکی از چهارده معصوم در نزد شیعیان دوازده‌امامی است.


نماز استغاثه حضرت فاطمه (س) 

روایت شده: هرگاه براى تو حاجتى پیش آمد،و سینه ‏ات از آن تنگ شد دو ركعت نماز بخوان ، و پس از سلام سى مرتبه تكبیر بگو ، و تسبیح حضرت زهرا (س) را بجا آور، و به سجده برو و صد مرتبه بگو:
یا مَوْلاتى یا فاطِمَةُ اَغیثینى
اى سرپرستم اى فاطمه به فریادم برس
پس جانب راست‏ صورت خویش را بر زمین بگذار ، و همین ذكر را صد مرتبه بگو ، و سپس جانب چپ چهره ‏ات را بر زمین بگذار و صد مرتبه بگو ، دوباره به سجده برو و صدو ده مرتبه بگو ، و حاجت خود را یاد كن ، به درستى كه خدا آن را برآورده كند.ان شاء اللّه تعالى‏ 
مولّف گوید:شیخ حسن بن فضل طبرسى در كتاب«مكارم الاخلاق»فرموده:نماز استغاثه به بتول چنین است:دو ركعت نماز بجا مى‏آورى،سپس به سجده مى‏روى،و صد مرتبه مى‏گویى:«یا فاطمة»آنگاه جانب راست صورت‏ خویش را به زمین مى‏گذارى و صد مرتبه مى‏گویى،سپس جانب چپ صورتت را و صد مرتبه مى‏گویى،دوباره به سجده‏ میروى و صدوده مرتبه مى‏گویى،پس از آن مى‏خوانى:

یا آمِناً مِنْ كُلِّ شَیْى ءٍ وَ كُلُّ شَیْى ءٍ مِنْكَ خآئِفٌ حَذِرٌ اَسْئَلُكَ بِاَمْنِكَ مِنْ كُلِّ شَىْءٍ وَ خَوْفِ كُلِّ شَىْءٍ مِنْكَ اَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تُعْطِیَنى اَماناً لِنَفْسى وَ اَهْلى وَ مالى وَ وَلَدى حَتّى لا اَخافَ اَحَداً وَ لا اَحْذَرَ مِنْ شَىْءٍ اَبَدَاً اِنَّكَ عَلى كُلِّ شَیْى ءٍ قَدیرٌ

اى بی هراس و بیم از هرچیز،كه هرچیز از تو هراسان و برحذر است،از تو می خواهم به امنیتت از هرچیز، و هراس هرچیز از تو،اینكه بر محمّد درود فرستى،و ایمنى به من عطا كنى،براى خود و خاندان‏ و دارایى و فرزندانم،تا از احدى نهراسم،و هرگز از چیزى حذر نكنم،به درستى كه تو بر هرچیز توانایى. 
تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (س)

34 مرتبه  الله اکبر                  33 مرتبه الحمدلله                     33 مرتبه  سبحان الله

این تسبیحات را رسول خدا(ص) به دخترش‏ فاطمه(س) تعلیم داد و بر گفتن آن بسیار سفارش شده است و پاداش بسیاردارد.

امام باقر(ع)مى‏فرمایند: در میان ستایش‏ها،بهتر از تسبیحات حضرت‏ زهرا(س) نیست و اگر بود رسول خدا(ص) به فاطمه(ع) تعلیم‏ مى‏داد. در روایات متعددى تاکید شده به همراه داشتن تسبیح 34 دانه‏اى ازخاک مقدس امام حسین(ع) و اینکه ذکر گفتن با آن ثواب زیاد دارد و حتى گرداندن آن بدون ذکر هم ارزشمند و خوب است. و در حدیثى است که: خود آن دانه‏ ها ذکر میگویند. تربت‏ حسین(ع) یادآور حماسه‏ هاى کربلا و احیاگر«فرهنگ‏ شهادت‏»است و انس انسان را با رهبرى الهى،جهاد،شهادت،ایثار،سیدالشهداء، مبارزه با ستم و انتقام از ظالمان را بیشتر مى‏کند.

تسبیحات حضرت زهرا(ع)به ترتیبى که گفته شد،حتى در کتب‏ حدیثى اهل سنت نیز آمده، ولى هیچکدام نگفته‏ اند که نام این‏ تسبیحات،تسبیح حضرت زهراست!!...
نیازمندیهای رسا برنامه نویس نرم افزار اقتصاد خانواده نرم افزار کنترل ساعات بازی رایانه ای نرم افزار مدیریت اینترنت و درایوها
برنامه نویس

نظر سنجی در باره وحدت شیعه و سنی

وحدت شیعه و سنی نظرتان راجع به وحدت شیعه و سنی را در کادر زیر درج نمائید
به تیمت امتیاز بده دریافت کد
به تیمت امتیاز بده دریافت کد